V roce 2018 oslavila značka NATULIQUE své 20. výročí – další milník naší mezinárodní rodiny!

Přidejte se k nám na nostalgické cestě po vzpomínkách. Spoluzakladatelka NATULIQUE Mette Lykkegaard se ohlíží za posledními 20 lety značky a vzpomíná jak na mnohé výzvy, tak i na zasloužené úspěchy.

Velké věci se rodí ze skromných začátků

Všechno začalo roku 1998, kdy Mette a Stig založili NATULIQUE na základě své vášně pro zdraví, přírodu a udržitelnou kosmetiku poté, co pocítili ničivé následky chemikálií na vlastní kůži. Rychle přišli na to, že velké sny se rodí ze skromných začátků.

„Začali jsme v malé kanceláři, kterou jsme si pronajali od přátel a která zároveň sloužila jako sklad. V té době hrál Stig roli celé armády, sám produkty balil a prodával. Přestože byly začátky pomalé, svého snu jsme se nikdy nevzdali,“ říká Mette.

Nepotýkali se ale jen s problémy, které trápí běžné start-upy. Jako pionýr udržitelné BIO kosmetiky se potýkali s velkou nedůvěrou ve svém odvětví, kam se v té době trend udržitelnosti ještě nedostal.

Bylo to hlavně během těchto složitých časů, kdy nejvíce ocenili podporu druhého.

„Lidé, kteří se věnují něčemu úplně novému, se často setkávají s více překážkami a větší nedůvěrou – to se stalo i nám. Zpočátku jsme nabízeli jen šampony a kondicionéry pro každodenní použití, které se od běžných produktů, na které byli lidé zvyklí, hodně lišily, protože neobsahovaly sulfur. Museli jsme experimentovat s mnoha různými ingrediencemi, abychom dosáhli podobného výsledku a pocitu. Za ty roky jsme se v tom hodně zdokonalili. Když jsme poprvé představili přírodní barvy na vlasy, lidé nevěřili, že by barvy bez amoniaku mohly vydržet nebo být používány na profesionální úrovni. Překonání nedůvěry ze strany našeho odvětví bylo jednou z největších výzev.“


Ale stálo to za to!

„Mám radost z toho, jak moc se změnil přístup salónů v porovnání s našimi začátky před 20 lety. Lidé po celém světě se více zajímají o udržitelnost i o své zdraví, a díky tomu se zvyšuje poptávka po našich produktech.“

Timeline


Zvláštní díky patří rodině NATULIQUE

Když Mette a Stig založili NATULIQUE, nechtěli vytvořit jen obyčejný podnik, ale rodinu podobně smýšlejících lidí se stejnou vášní pro zdraví a udržitelnostRodinu, ve které se všichni členové cítí v bezpečí a respektují jeden druhého, ale také prostředí plné očekávání a odpovědnosti – a tento přístup si zachovali dodnes.

„Když navazujeme nové kontakty, bývají dlouhodobé, a lidé, se kterými spolupracujeme, jsou pro nás jako členové rodiny. Bez vás bychom nebyli tam, kde dneska jsme! Proto bych chtěla vyjádřit své díky všem spolupracovníkům po celém světě, kteří se rozhodli připojit se k rodině NATULIQUE na naší cestě za udržitelnějším a odpovědnějším kosmetickým průmyslem,“ říká Mette.

Ani po 20 letech podnikání ji nepřestává ohromovat, jak kreativní a talentovaná je rodina NATULIQUE.

„Když se ohlédnu za těmi krásnými lety, největší radost mám vždy z toho, když vidím, jak nádherných výsledků dosahují někteří z nejlepších vlasových stylistů a kadeřníků s našimi produkty. Vždycky mě to ohromí!“

Za dalších 20 let…

… může se to zdát jako dlouhá doba, ale vize do budoucna je podle Mette jasná!

„Chceme změnit způsob, jakým myslí celý kosmetický průmysl, a přestože se nám to daří, stále zbývá hodně práce. Nic totiž neděláme polovičatě. S naším současným odhodláním věříme, že se staneme jednou z největších značek v profesionální vlasové péči. Vždy jsme věřili, že při výrobě BIO produktů není třeba dělat kompromisy v oblasti jejich funkčnosti ani kvality. Díky tomu, že dlouhodobě klademe důraz právě na BIO ingredience, funkčnost a kvalitu produktu, věřím tomu, že se nám toho podaří dosáhnout.“